domovská stránka otevrete.cz
O projektu Kontakt English/FOIANet    
domovská stránka infoliga.cz
  Co je INFOLIGA

(22.01.07) - Název INFOLIGA zastřešuje v zásadě dva aspekty projektu: poskytuje jednak SOUTĚŽ, v níž mohou různé samosprávné subjekty v objektivně nastavených pravidlech soutěžit o vyšší informační hodnotu svých webových stránek. Mohou tam být také zařazeny pro srovnání, když například občan dané obce chce ukázat, jak je na tom její webová prezentace bídně (nebo skvěle).

Dále Infoliga poskytuje průběžně generovanou statistiku, která z vložených údajů o informačním obsahu hodnocených webů vytváří celkové přehledy o stavu v ČR na tomto poli. Slouží tedy zároveň k obecnému poznání v oblasti aktivního poskytování informací samosprávami.
Lanškroun vyskočil na 4. místo

(10.06.10)
Na webu se objevily nové informace: zápisy rady, podklady zastupitelstva, vyhlášení veřejných zakázek. Vzrostla též doba archivace některých dostupných dokumentů.

Celý článek
Pardubice IV moc informací na webu neposkytují - skončily 75.

(01.12.08)
Chybí zejména povinné informace dle zákona o svobodném přístupu k informacím, například rozpočty nebo tak zásadní dokument, jako je Statut Pardubic, který určuje, co vlastně tent městský obvod má v...

Celý článek
Brno-střed propadlo. Zveřejňuje zápisy v zakázaném formátu

(11.06.08)
Městská část Brno-střed se umístila až na 113 místě (mezi 147 hodnocenými kraji, městy a obcemi). Nízký výsledek způsobilo také to, že zveřejňuje zápisy jednání rady a Zastupitelstva ve...

Celý článek
Lanškroun předstihl Jablonec nad Nisou

(10.12.07)
Nově zařazené hodnocení potěší Lanškroun: se ziskem téměř 40 bodů se umístil na 9. místě.

Celý článek
  Jablonec se dostal mezi TOP TEN (16.04.07)
  Samoobslužná infoliga (25.01.07)
  Vyhláška o struktuře povinně zveřejněných informací (10.01.07)
  Praha 1 hluboko pod průměrem (05.11.06)
Počet hodnocených úřadů: 187
    

(c) Copyright 2003 - 2007 Otevrete.cz. Všechna práva vyhrazena