domovská stránka otevrete.cz
O projektu Kontakt English/FOIANet    
domovská stránka infoliga.cz
Lanškroun vyskočil na 4. místo

Na webu se objevily nové informace: zápisy rady, podklady zastupitelstva, vyhlášení veřejných zakázek. Vzrostla též doba archivace některých dostupných dokumentů.

Oproti stavu z r. 2007 se tak bodové hodnocení zvýšilo z 39.89 na 53.36 bodu a Lasnškroun se vyšvihl z desátého na čtvrté místo. Na webu se dále objevily strategický plán rozvoje města, jednací řád rady.

Na druhé straně některé položky se zhoršily. Jmenovité záznamy hlasování zastupitelstva jsou zveřejňovány jen za 9 měsíců, zatímco v minulém hodnocení byly dostupné za 60 měsíců. Zápis jednání rady je na hraně formálnosti, převážně obsahuje pouhá usnesení, která se beztak zveřejňují zvlášť. Zato však navíc uvádí i body, k nimž se nepřijímá usnesení, a též poměr hlasování. Bohužel však ne jmenovitě. Nicméně podle pravidel Infoligy jej lze za zápis, uvádějící širší kontext přijatých usnesení, uznat.

Lanškrounský web se tak stal čtvrtou informačně nejlepší prezentací mezi 171 hodnocenými kraji, městy a obcemi. Infoliga funguje na principu samoobsluhy, je tedy možné, že v mezičase i některé další weby dosáhly vyšších hodnot. Dokud však jejich provozovatel, místní aktivní občan nebo organizátoři Infoligy (projekt Otevřete.cz) nevloží do Infoligy nové hodnocení, zůstává na původní úrovni.

    

(c) Copyright 2003 - 2007 Otevrete.cz. Všechna práva vyhrazena