domovská stránka otevrete.cz
O projektu Kontakt English/FOIANet    
domovská stránka infoliga.cz
Brno-střed propadlo. Zveřejňuje zápisy v zakázaném formátu

Městská část Brno-střed se umístila až na 113 místě (mezi 147 hodnocenými kraji, městy a obcemi). Nízký výsledek způsobilo také to, že zveřejňuje zápisy jednání rady a Zastupitelstva ve formátu pdf, který je "zamčený" - neumožňuje uživateli text kopírovat a pracovat s ním.

 

Takové zveřejnění je však v rozporu s ustanovením § 4 odstavce 2 informačního zákona (zákon č. 106/99 Sb.), který nařizuje zveřejnit všechny informace na webu "ve formátu, jehož specifikace je volně dostupná a použití uživatelem není omezováno". Proto jsme tyto položky nemohli do výsledku započítat.

Brno střed nezveřejňuje ani termíny jednání těchto orgánů, ani jejich program či podklady. Nenašli jsme ani jednací řád zastupitelstva ani rady. K disposici není též záměr rozvoje městské části (strategické dokumenty). Najdeme jen minulé a aktuální programové prohlášení rady.

Rozpočet je zveřejněný jen za aktuální rok, což je dokonce v rozporu se zákonnými povinnostmi (vyhláška na základě zákona ukládá zveřejnit alespoň dva poslední rozpočty).

Na stránkách jsem nenašli ani žádnou zmínku o veřejných zakázkách. Že by je městská část vůbec nerealizovala?

 

O věci referuje též iDNES.

    

(c) Copyright 2003 - 2007 Otevrete.cz. Všechna práva vyhrazena