domovská stránka otevrete.cz
O projektu Kontakt English/FOIANet    
domovská stránka infoliga.cz
Přehled aktualit

Na webu se objevily nové informace: zápisy rady, podklady zastupitelstva, vyhlášení veřejných zakázek. Vzrostla též doba archivace některých dostupných dokumentů.

Chybí zejména povinné informace dle zákona o svobodném přístupu k informacím, například rozpočty nebo tak zásadní dokument, jako je Statut Pardubic, který určuje, co vlastně tent městský obvod má v kompetenci.

Městská část Brno-střed se umístila až na 113 místě (mezi 147 hodnocenými kraji, městy a obcemi). Nízký výsledek způsobilo také to, že zveřejňuje zápisy jednání rady a Zastupitelstva ve formátu pdf, který je "zamčený" - neumožňuje uživateli text kopírovat a pracovat s ním.

Nově zařazené hodnocení potěší Lanškroun: se ziskem téměř 40 bodů se umístil na 9. místě.

Web města Jablonec nad Nisou se v nově provedeném měření "o fous" zlepšil. Ziskem asi jednoho bodu se posunul na celkové deváté místo (viz Grafy ). Zajímavý je na jeho stránkách například systém velmi podrobného zadání, jaké novinky si odběratel přeje zasílat na svůj e-mail.

Ověřte si sami, jakou informační hodnotu z hlediska otevřenosti veřejné správy má Váš úřad! KAŽDÝ může do INFOLIGY vložit aktuální údaje kteréhokoliv úřadu samosprávy v České republice.

Co je INFOLIGA (22.01.07)

Název INFOLIGA zastřešuje v zásadě dva aspekty projektu: poskytuje jednak SOUTĚŽ, v níž mohou různé samosprávné subjekty v objektivně nastavených pravidlech soutěžit o vyšší informační hodnotu svých webových stránek. Mohou tam být také zařazeny pro srovnání, když například občan dané obce chce...

Od 1. ledna 2007 musejí všechny povinné subjekty na svém webu zveřejnit širší okruh informací. Vyhláška stanoví také jejich přesnou strukturu.

INFOLIGA představuje pořadí úřadů samospráv v České republice podle souhrnné hodnoty obsažnosti jejich webové stránky.Celkově se Praha 1 v INFOLIZE umístila poměrně velmi špatně – na 87 místě mezi 143 hodnocenými kraji, městy a obcemi ČR všech typů. Od takto významné městské části je třeba...

    

(c) Copyright 2003 - 2007 Otevrete.cz. Všechna práva vyhrazena